سالن زیبایی ملودی

MELODY

خدمات ابرو

ابروها یکی از عناصر صورت هستند که فظ زیبایی آنها و نوع آرایشی که برای تزیین آن ها انتخاب میکنید در زیبا تر به نظر رسیدن میک آپ شما تاثیرات ویژه ای دارند . حتما در عکس هایی که از دختران قاجاری دیده اید و نیز در اشعار حافظ و اشعار معاصر به جا مانده که بنوبه ی خود بخشی از فرهنگ زیبایی شناسی ایرانی را به تصویر میکشند دیه اید که ابروانی که پر و کمند وبلند باشند و کل صورت دختر یا زن را در بر بگیرند از ویژگی های زیباترین ابروها به حساب می آمدند . امروزه اما نگاه به زیبایی ابروها همچون عصر قاجار نیست و قرار نیست با دیدن شمایلی از دخترانی با ابروهای بسیار بلند و پرپشت که شماتیکی مردانه دارند ویژگی زیبایی را در ذهن بیاوریم . وقتی صحبت از خدمات ابرو میشود شاید اولین چیزی که به نظر بیاید ، وکس و موچین کردن و دراصل تمییز کردن موهای اضافی اطراف ابرو باشد .

eyebrow-2-1080x1080_0_0

خدمات ابرو

ابروها یکی از عناصر صورت هستند که فظ زیبایی آنها و نوع آرایشی که برای تزیین آن ها انتخاب میکنید در زیبا تر به نظر رسیدن میک آپ شما تاثیرات ویژه ای دارند . حتما در عکس هایی که از دختران قاجاری دیده اید و نیز در اشعار حافظ و اشعار معاصر به جا مانده که بنوبه ی خود بخشی از فرهنگ زیبایی شناسی ایرانی را به تصویر میکشند دیه اید که ابروانی که پر و کمند وبلند باشند و کل صورت دختر یا زن را در بر بگیرند از ویژگی های زیباترین ابروها به حساب می آمدند . امروزه اما نگاه به زیبایی ابروها همچون عصر قاجار نیست و قرار نیست با دیدن شمایلی از دخترانی با ابروهای بسیار بلند و پرپشت که شماتیکی مردانه دارند ویژگی زیبایی را در ذهن بیاوریم . وقتی صحبت از خدمات ابرو میشود شاید اولین چیزی که به نظر بیاید ، وکس و موچین کردن و دراصل تمییز کردن موهای اضافی اطراف ابرو باشد .

ولی موضوع فراتر از این مسائل است .

امروزه در آرایشگاه ها و سالن های زیبایی ، به شکا تخصصی خدمات ویژه ای مختص ابروها داده میشود که ابروها ارا خوش رنگ تر ، پر رنگ تر ، پرپشت تر و منظم تر نشان بدهد .

هرچه ابو تمییز تر و منظرم تر باشد این موضوع خود به خود در زیبا تر و متقارن تر به نظر رسیدن صورت و در کل میکاپ نقش ویزه ای دارد .

به طور کلی خدماتی که برای آرایش و ترمیم مشکلات مربوط به ابرو میشود امروزه گسترده شده است .

در گذشته شاید با سرمه کشیدن به ابرو و بعدها مداد کشیدن به ابرو و بعد از ان خدمات تتو ، خدمات ابرو را تکمیل میکردند اما امروزه اصطلاحاتی چون میکروبلیدینگ ، فیبروز ابرو ، میکروپگمیتیشن ابرو و هاشور ابرو بیش از هر اصطلاح دیگری مربوط به ابرو آشنا شده باشید.

در هر کدام یک از این خدمات که طی پروسه های دو الی سه دوره ای و فواصل یک تا دوماهه انجام میشود به روش های مختلفی با استفاده از سر سوزن های مختلفی ، پس از بی حس کردن پوست ابرو با لیدوکائین یا سایر بی حس کننده ها ، رنگ های مختلفی بسته به سفارش مشتری به داخا ابرو  تزریق میشود .

در خدماتی مثل میکروپگمیتیشن رنگ به شکل قالبی وارد پوست میشود و در خدماتی چون فیبروز یا هاشور رنگ به شکل دانه به دانه و رشته ای به ابرو تزریق میشود و فقط فضاهای خالی داخل ابرو پر میشود .

اینکه این رنگ ها شیمیایی هستند و به هر شکل می توانند ضررهای خود را برای پوست و سلامتی فرد داشته باشند موضعی جداگانه است که قصد پرداختن به آن را نداریم . آنچه در اینجا حائزاهمیت است ماحصل کار است و آنچه مشتری سفارش داده است تا با رسیدن به ان تعریف خودش از زیبایی خودش را تکمیل کرده باشد .

ممکن است فردی با پر کردن ابروهای خود واقعا مشکل صورتش رفع شود و زیباتر به نظر بیاید . زن ها و حتی مردهای زیادی نیز هستند که به دلیل شیمی درمانی های گوناگون مژه و ابروی خود را از دست داده اند و انجام چنین خدماتی بسته به انتخاب ان ها باعث شود زیبایی قبل از بوز سرطان را بتوانند بازیابند .

پس نمیتوان از دید منفی به این خدمات نگاه کرد و باید چنین گفت که با نگاه زیبایی شناسی به هر کدام یک از این خدمات می توان بهترین گزینه را برای هر صورتی برگزید تا اعتماد به نفس و زیبایی را به هر صورتی هدیه داد .

بیایید نگاهی به آنچه تاکنون به عنوان خدمات ابرو در طول تاریخ تلقی میشده است بیاندازیم و ببینیم این تغییراتی که تا کنون با نام های مختلف از آن ها یاد میشود در ابتدا به چه شکل بر روی صورت بانوان پیاده میشده و دستخوش چه تغییراتی در طول تاریخ شده است . سپس به توضیح بسیار اجمالی بر هر یک از خدمات ابرو می پردازیم و توضیح می دهیم که هر کدام از این خدمات چه هستند و فرد بسته به برداشتی که از هر تعریف می کند خدمات مورد نیاز ابروهایش را انتخاب کند .

روند ابروها در طول تاریخ بین ابروهای پر تنش و طبیعی به ابروهای نازک مداد که گفته می شود متناوب است.

در گذشته های دور ، سبک های ابرو ایده آل های فرهنگ را منعکس می کرد. دهه های اخیر ، با شروع دهه ۱۹۲۰ ، ستاره های سینما تبدیل به افرادی شدندکه ایده های گوناگونی به مردم میدادند تا  مدلی را که مد نظرشان بود مد کنند .

در مصر باستان هم  مردان و هم زنان آرایش می کردند و از ترند ابرو را به عنوان انعکاسی از فرهنگ تلقی میکردند . ابروهای پرپشت و پررنگ مطلوب بودند زیرا مصریان چهره را مقدس می دانستند. خدای مصری ، هوروس ، این ابروهای تیره ، ضخیم و برجسته را که توجه او را به سمت چشمانش جلب کرد ، مدل کرد. مصری ها نیز این الگو را دنبال کردند و از رنگ کربن سیاه و مواد اکسید سیاه استفاده کردند تا ابروهای سیاه و برجستهای را روی صورت خود نمایان کنند .

در فرهنگ یونان باستان و روم هر دو به پاکیزگی زنان اهمیت می دادند و ابروهای طبیعی و نامرتب مطلوب بودند. زنانی که دارای ابروهای پرپشت بودند ، به دلیل زیبایی و ذکاوت بسیار ارزشمند بودند.بقیه نیز از رنگ های طبیعی استفاده میکردند تا بتوانند این سبک ابرو را روی صورت خود پیاده کنند .

زنان متاهل ابروهای طبیعی داشتند در حالی که زنان مجرد از بخور سیاه برای لمس موهای خود استفاده می کردند.

در قرون وسطی تمام آنچه به عنوان زیبایی درابروها تلقی میشد ۱۸۰ درجه تغییر کرد و زنان هرچه ابروهایی کم رنگ تر و نازک تر میداشتند زیباتر می بودند و با این حال تلاششان بر موچین کردن و نازک کردن ابروهایشان بود .بنابراین تا می توانستند دائما موچین به دست بودند و در حال اصلاح صورت و ابروهای خود دیده میشدند .

در دوران الیزابت ، بسیاری از زنان برای ادای احترام به ملکه الیزابت که یک زن بلوند با ابروهایی نازک و کم رنگ بود ، ابروهای خود را به رنگ بلوند مایل به قرمز رنگ  می کردند.

ترند ابروهای نازک گذشته تا دهه ۱۹۲۰ ادامه داشت ، جایی که ابروها به شدت کنده و باریک بود. ابروها صاف بودند و از گوشه خارجی چشم امتداد داشتند. سبک ابروهای این  دهه الهام گرفته از ستاره فیلم های صامت کلارا بو  بود. این دهه اولین باری بود که محصولات ابرو به صورت تجاری در دسترس قرار گرفت.

در دهه ۱۹۳۰ ابروهای تیره و باریک با مداد از دهه ۱۹۲۰ به دهه ۱۹۳۰ منتقل شدند. تنها نکات برجسته تر ، قوس منحنی بود که به ابروها اضافه شده بود . در دهه ی ۱۹۴۰ آن حجم از نازکی و کم رنگی ابروها از ترند خارج شدند و تمایلات به داشتن ابروهای کلفت تر افزایش یافت .

زنان در دهه ۱۹۵۰ آرایش غلیظ داشتند و حتی الامکان در صورت خود استفاده می کردند. اصلاح کامل صورت با ابروهای ضخیم ، بی نقص و با قوس بلند ، انجام میشد . نگاه سال ۱۹۵۰ را می توان در چهره ستارگان مشهور آن زمان از جمله آدری هپبورن ، الیزابت تیلور و مرلین مونرو مشاهده کرد.

در دهه ۱۹۶۰ ابروهای نازک و حداقل قرون وسطی تا حدودی بازگشت. ابروها به شدت کنده شده و یا حتی تراشیده شده و سپس برای ظاهری جسورانه ، اما تا حدی طبیعی  با مداد کشیده می شدند. سوفیا لورن بازیگر زن قابل تشخیص ترین مدل برای  ابروهای این دهه بود ، ظاهری که با تراشیدن ابروها و استفاده از ضربات کوتاه و نازک با مداد در ابروهای جدیدش به دست آورد.

در دهه ۱۹۷۰ با حرکت هیپی در حال حرکت ، ابروهای طبیعی ، بوته ای و نامرتب بار دیگر ترند شدند . علی مک گراو و لورن هاتون دو چهره مشهوری بودند که از ابروهای طبیعی و پیوسته دیده میشدند .

یک تغییر دیگر در دهه ۱۹۹۰ اتفاق افتاد که ابروهای پر تنش و آراسته دهه ۱۹۸۰ جای خود را به ابروهای بسیار موج دار دهه ۱۹۹۰ داد. بازیگرانی مانند پاملا اندرسون و درو باریمور از ابروهای بیش از حد چسبیده که ظاهر را در دهه ۱۹۹۰ تعریف می کردند ، داشتند .

در سال ۲۰۰۰ ، مدل ابروهای ساده اما بیشتر با تمایل به ابروهای کم رنگ و رنگ روشن و نازک باب شد .

امروزه اما از آنجایی که تمایل به طبیعی بودن مهم ترین المان زیبایی در عناصر آرایشی محسوب  میشود ، در سراسر  جهان با توجه به سلیقه های مختلف مدل های مختلفی را برمیگزینند اما بیشتر زنان از خدماتی استفاده میکنند که صورت آن ها را در طبیعی ترین حالت خودش نشان دهد .

 

امروزه به عقیده بعضی ها این ابروها بیشتر از موها آرایش دارند زیرا زنان در تلاش برای بدست آوردن ابروهایی کاملاً شکیل که ظرافت های جسورانه و ظاهری نرم و طبیعی را ترکیب می کنند دارند . برای زیبایی امروز ، مدادهای ابرو ، ژل و اپیلاسیون بهترین گزینه ها هستند . همچنین خدمات مختلفی همچون میکروچگمیتیشین یا میکروبلدینگ یا فیبروز و تتو معرفی شده اند تا با تزریق رنگ و نقاشی ابرو فرد را به خواسته اش و تعریفش از زیبایی ابرو نزدیک تر کنند .

در مطلب زیر به ارائه ی تعریف کوتاهی از خدمات ابرو که این روزها پر طرفدارترین موارد هستند اشاره میکنیم . میکروپگمیتیشن ابرو   و میکروبلدینگ ابرو دو خدماتی هستند که این روزها بیشترین طرفداران را دارند . ابتدا به تعریف هر کدام و سپس بررسی تفوت بین این دو میپردازیم .

میکروپگمیتیشن ابرو

 از این روش برای فرم دادن به ابرو و متقارن سازی آن ها استفاده میشود . این روش فقط مخصوص ابرو نیست . از نظر کارکردی شباهت به تاتوی ابرو دارد اما نسبت به تاتوی ابرو این مزیت را دارد که روشی موقتی بوده و بسته به نیاز مشتری و سلیقه ی او قابل تغییر است . در این روش با سوزن های بسیار سر ریز  رنگ های شیمیایی و معدنی به ابرو تزریق میشود و قسمت های تو خالی و ریخته ی ابرو را پر میکند .

 

میکروبلدینگ ابرو

در این روش که یکی از زیرمجموعه های میکروپگمیتیشن ابرو است آن چه متفاوت است این است که در این روش ابرو مو دار و طبیعی تر به نظر می رسد . این روش نیز همان روش تزریق رنگ به زیر پوست ابرو است با این تفاوت که سر سوزن ها فرق دارد و ماحصل ابرو شبیه به ابروهایی با حالتی طبیعی تر و در عین حال متقارن تر و زیباتر میشود . این مورد نیز حالتی نیمه دائمی دارد که در صورت عدم رضایت و یا قصد تغییر مشتری با روش های مخصوص قابل پاکسازی و تغییر می باشد .

eyebrow-pencil (1)

تفاوت میکروپگمیتیشن و میکروبلدینگ

میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن برای ایجاد و تعریف شکل و ضخامت کامل ابرو محبوبیت زیادی پیدا کرده اند. با این حال ، تفاوت های قابل توجهی بین این دو تکنیک وجود دارد ، اگرچه از بسیاری جهات به یکدیگر شبیه هستند.. میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ هر دو از روش های محبوب آرایش نیمه دائمی هستند که توسط یک متخصص انجام می شود. میکروپیگمنتیشن در مقایسه با میکروبلیدینگ ، رنگدانه بیشتری در پوست وارد می کند. میکروبلیدینگ معمولاً برای تقویت ابرو انجام می شود و به طور متوسط ۱ تا ۱.۵ سال طول می کشد .

میکروپیگمنتیشن برای افرادی که ریزش کامل ابرو را تجربه کرده اند به بهترین وجهی مناسب است زیرا این فرایند به صورت مکانیکی انجام می شود و همیشه موهای موجود روی ابرو را خراب نمیکند . با این حال ، این روش هنوز هم یک روش عالی برای پر کردن و شکل دادن به ابروهایی است که نازک یا بد شکل هستند.

پاک کردن  میکروپیگمنت نسبت به میکروپیگمنتیشن کمی مشکل تر است زیرا رنگدانه در پوست بسیار عمیق تر قرار گرفته است. ممکن است لازم باشد که تاتو به طور طبیعی محو شود یا به طور منظم لایه برداری کند تا اجازه داده شود رنگدانه از طریق درم به اپیدرم برداشته شود. لمس و اصلاحات ممکن است به صورت دستی و با استفاده از روش میکروبلیدینگ انجام شود.

از نظر هزینه  نیز میکروپیگمنتیشن از میکروبلیدینگ گران تر است .

اینکه کدام روش بهتر است به عنوان نوعی آرایش نیمه دائمی روی ابرو استفاده شود ، به ترجیح به شخص بستگی دارد. یکی از عواملی که باید در نظر گرفته شود این است که میکروپیگمنتیشن با انجام دیجیتالی فرآیند می تواند بسیار یکنواخت تر از میکروبلیدینگ باشد. برای اطمینان از ابرو با ظاهری طبیعی تر ، لازم است که هنگام طراحی شکل ابرو این مورد را نیز در نظر گرفت.