سالن زیبایی ملودی

MELODY

خدمات اکستنشن

در گذشته استفاده از پوستژ ها و کلاه گیس ها امری مرسوم در بین اقوام و طبقات اجتماعی مختلف بوده است . در اشعار و ادبیات کهن ما و نگاره های به جا مانده از ایران باستان نیز زنان همیشه با موهای بلند و کمند و پرپشت توصیف شده اند . در افسانه ی رودابه و زال ، رودابه را زنی با موهای بسیار بلند توصیف کرده اند که بلندی موهای او به مانند طناب سنگینی وصف شده است که دل از زال می برد .

gallery_new_1

خدمات اکستنشن

در گذشته استفاده از پوستژ ها و کلاه گیس ها امری مرسوم در بین اقوام و طبقات اجتماعی مختلف بوده است . در اشعار و ادبیات کهن ما و نگاره های به جا مانده از ایران باستان نیز زنان همیشه با موهای بلند و کمند و پرپشت توصیف شده اند . در افسانه ی رودابه و زال ، رودابه را زنی با موهای بسیار بلند توصیف کرده اند که بلندی موهای او به مانند طناب سنگینی وصف شده است که دل از زال می برد .

اما آیا این حجم از اغراق حقیقت دارد ؟

این روزها داشتن موهای بلند تر و یا مژه هایی پرپشت و پررنگ و بلند را دیگر نمیتوان در رویاها دید و یا با صرف زمان طولانی و وقت گذاشتن به پای روغن های گیاهی و درمان های شیمیایی منتظر رشد مو و مژه شد . خدماتی تحت عنوان خدمات اکستنشن معرفی شده اند تا درسالن های آرایشی این هدیه را به مشتری های خود بدهند و ظرف دو الی سه ساعت و به استفاده از مدرن ترین و راحت ترین روش ها مو و مژه ی او را به سبک و طرح مورد نظرش بلند و پر پشت کنند .

منظور از اکستنشن مو مژه ، افزودن رشته هایی از موهای طبیعی یا ساخته شده از الیاف های غیرطبیعی ، از طریق تکنیک های مختلف به مو و مژه است .

این روش برای افرادی که موهای بسیار کوتاهی دارند و دوست دارند داشتن موهای بلد را تجربه کنند ، بای افرادی که به سبب بیماری ها و یا نوع ژنتیک ریزش مو زیادی داشتند و حجم موی زیادی را از دست داده اند ، برای افرادی که قصد پر تر نشان دادن موهایشان را دارند و نیز افرادی که  علاقه ای به پروسه ی رنگ مو ندارند و ترجیح می دهند رنگ موهای خود را از طریق اکستنشن تغییر دهند بسیار مناسب می باشد .

اکستنشن مژه نیز برای افرادی که دارای مژه های  کوتاه و کم رنگ و ضعیف هستند گزینه ی مناسبیست تا با انتخاب انواع مختلفی که در زیر به معرفی آن ها میپردازیم بتواند به مژه هایی با ظاهری طبیعی و زیبا دست پیدا کند .

در مطالب زیر به طور خلاصه به بررسی اکستنشن  مو و سپس اکستنش مژه می پردازیم .

اکستنشن مو

متخصصان مو مزایای استفاده از اکستنشن و نحوه تعیین بهترین نوع برای سبک زندگی شما را تجزیه و تحلیل می کنند.در فرایند نصب اکستنشن ها ، ارایشگر با بررسی پوشش موهای خودتان بنابرانتخاب و هزینه ی شما از الیاف های طبیعی یا مصنوعی با اندازه و حجمی که شما به او سفارش داده اید شروع به نصب اکستنش ها می کند . نصب این اکستنش ها بین ۲ تا ۵ ساعت زمان می خواهد . آرایشگر ها سه روش برای انتصاب اکستنشن به سر شما به کار میگیرند . در روش نصب به روش سرد از حلقه که به آن ها اصطلاحا رینگ نیز می گویند و همچنین چسب های گیاهی استفاده میشود تا رشته های اکستنش ن به سر شما وصل شود . در روش نصب گرم از پنس هایی موچین شکل استفاده میشود که با گرم کردن آها کراتین یا چسب حرارت میبیند و مو به سر شما وصل میشود . در روش کلیپس که یک روش موقتی است رشته های اکستنشن دارای کلیپس هایی هستند مه با پیدا کردن مکان مناسب درلابه لای موی شما به سادگی می توان آن ها را نصب کرد . نصب اکستنشن مو اصلا دردناک نیست و فرد در هنگام نصب شاید جز درد گردن که آن هم به خاطر ثابت نگه داشتن به مدت طولانی است هیچ دردی در پوست سرش حس نخواهد کرد . برای جدا کردن اکستنش مو از سر بهتر است خود متخصص این کاررا انجام دهد چرا که اگر شخص خودش تصمیم به این کاربگیرد ممکن است باعث کنده شدن موهای خودش نیز بشود .

اکستنش ها اگرازموی طبیعیباشند می توان آن ها را به نوعی عضو بدن انسان هایی دانست که به خواست خودشان موهایشان را فروخته اند . برای همین منظور از اکستن های الیاف مصنوعی بسیار گران تر هستند .

برای تشخیص طبیعی یا مصنوعی بودن اکستنشن وی طبیعی و مصنوعی یکی از راه هایی که فروشنده ها هنگام فروش نجام میدهند این است که با یک فندک بخشی ازمو را آتش میزنند تا ببینید که اگرمو به حالت پلاستیک سوخته جمع شد این مو غیر طبیعی و اگر بوی موی کز داده شد از آن بیرون بیاید آن مو طبیعی خواهد بود .

اکستنش های طبیعی رنگ پذیر هستند و در فرایندهای شینیون و ویو و اتو و سشوار مو تغییر حالت کیفی نمیدهند .

بعد از اکستنشن مو چه اتفاقی می افتد ؟

ممکن است کمی احساس سنگینی در سر داشته باشید . ممکن است کمی معذب باشید . ممکن است شانه زدن مو برایتان سخت باشد . بهتر است تا ۴ یا ۵ روز حمام نکنید که چسب ها مستکم و خشک شوند . در حمام نیز باید از شامپو و شانه و ماسک موی مخصوص برای شانه زدن وش ست و شوی آن ها استفاده کنید . بهتراست آن ها را در نرم ترین حالت ممکن نگه دارید. بهتر است که از شانه زدن آن ها غافل نشوید چرا که با تجمع گره ها شست و شو و شانه زدن آن ها سخت و سخت تر میشود . شانه زدن آن ها درحالت خیس و نیز خوابیدن با آن ها درحالتی که خیس هستند نیز ممنوع است چرا که باعث کرک شدن و گره خوردن آن ها میشود .

به یاد داشته باشید که با انتخاب اکستنشن مو ، شما می خواهید که موهایتان قوی تر ، براق تر ، سالم تر ، بلند تر ، پرپشت تر  و مجموعا زیباتر به نظر برسند پس حتما نکات زیر را مطالعه کنید تا تمام صفات خوبی که برای موهای خوب و عالی مطرح شد با یک انتخاب اشتباه کاملا برعکس نشود .

 

نکاتی درمورد اکستنشن مناسب موی سر

۱ – اگر در انتخاب رنگ دقیق نباشید ممکن است تفاوت رنگ موی اکستنشن شده با موی طبیعی به وضوح قابل تشخیص باشد و  اثر عکس از اکستنشن موی خود ببینید . با انتخاب موی های طبیعی می توانید این قابلیت را ایجاد کنید که بتوانید رنگ موهای خود را به همراه موهای اکستنشن  شده رنگ کنید و به یک رنگ یک دست و مشابه برسید .

۲ – اکستنشن های ساخته شده از الیاف مصنوعی معمولا بعد از دو تا س هفته استفاده کرک میشوند و به هم میچسبند و بعضا درمواردی دیده شده است که با اتو کشیدن به مو یا سشوار ممکن است آب شوند و قسمت های زیرین آن ها حالت گلوله ای پیدا کند . اگر برای استفاده ی موقت موی خود را اکستنشن میکنید استفاده ازاینالیاف های ارزان با ان کیفیت توصیه میشود ولی اگر میخواهید که عمر اکستنشن شما حدااقل از ۳ ماه بیشترباشد با هزینه ی بیشتر  از اکستنش های الیاف موی طبیعی استفاده کنید تا این تفاوت جنس بین موی شما و موی اکستنشن شده مشهود نباشد .

۳ – اگر رشته های اکستنشن شده به خوبی به رشته های موی اصلی گره نخورند ممکن است با بلند شدن مو ، با حمام کردن ، با ضربه و گیر ککردن مو این رشته ها به سادگی از مو جدا شوند و با جدا شدنشان موی طبیعی خودتان که به ان ها گره خورده اند را نیزبا خود بکنند . دراین صورت در انتخاب اکستنشن کار حرفه ای کوشا باشید و فردی با تجربه را انتخاب کنید که گره های حرفه ای و بدون دردسر را روی موی شما و موی الیاف اکستنشن پیاده کند .

۴ – ممکن است حجم مویی که برای اکستنشن روی سر خود انتخاب میکنید بیشتر از ظرفیت سر شما باشد و صورت شما نیز ممکن است کوچک باشد و شماتیک موی بسیار پر حجم و صورت کوچک تصویر مصنوعی و غیرواقعی از حجم موی شما نشان میدهد . پس با در نظر گرفتن ویزگی های زیبایی شناختی باید حواستان باشد که اکستنش های شما زیاد پر نشوند و تا حد مطلوب طبیعی به نظر برسند .

۵ – اگر پوست حساسی دارید ، اگر موهای شکننده و ضعیفی دارید ، اگر با سنگینی سرتان درد میگیرید  ، اگر ازآن دسته افرادی هستید که وقت و حوصله ی مراقبت زیاد از موی اکستنشن شده را ندارید ، با صداقت باید گفت که بهتراست که به سمت اکستنشن موی خود نروید و در واقع عطای این موی کمند و زیبا و پر پشت و ریخته بر شانه چون آبشار را به لقایش ببخشید .  

 

 

اکستنشن مژه

تاریخچه ی اکستنشن مزه کمی پیچیده تر از اکستنشن مو می باشد .

در گذشته با اضافه کردن مژه ی مصنوعی یک دست که با حالتی شبیه پلک چشم طراحی شده بود ، مژه ها را بلند تر و پرپشت تر نشان میدادند . بعد ها شکل و شمایل این مژه ها تغییر کرد و میزان پرپشتی آن ها نیز دستخوش تغییرات شد .

تا ده سال پیش هنوز موضوعی با عنوان اکستنشن مژه به وجود نیامده بو د و تنها راه بلند نشان دادن مژه ها روش استفاده از مژه های مصنوعی بود .

اخیرا با پیشرفت متد های آرایشی مختلف ، برای مژه و دائمی تر کردن حالت بلندی و پرپشتی مژه نیز تدابیری اندیشیده شده است که با نام کاشت یا اکستنشن مژه از آن یاد میشود .

انکار این حقیقت که مژگان بلند همیشه در افزایش زیبایی بسیار موثر بوده است سخت است . پس می توانیم به رونق بازار اکستنشن مژه و هنرمندانی که دراین عرصه فعالیت دارند و افرادی که متقاضی ارائه ی این خدمات هستند حق بدهیم چرا که همگی دوست دارند مخاطب بیت های مشهور شعرایی باشند که وصف های نابی از دلبرهای مژه بلند خود کرده اند .

در زیر به معرفی اجمالی اکستنشن مژه ، روشها و انواع آن و نیز نکاتی درمورد این پروسه می پردازیم .

منظور از اکستنشن یا کاشت مژه افزودن موهایی با شمایل مژه به پشت پلک است . این مژه ها به شکل تک به تک به پشت پلک نصب میشوند .

برای اکستنشن مژه سه سبک متفاوت وجود دارد .

 

 

سبک کلاسیک اکستنشن مژه چیست ؟

در این سبک ، موهای مژه مصنوعی دانه دانه و تک به تک با چسب هایی که روشن یا سیاه باشد به پشت پلک نصب میشوند . بین ۶۰ الی ۸۰ دانه مژه برای هر چشم استفاده میشود و دوام آن تا دوماه تضمین شده است . الیاف مزه  ی طبیعی ، موی سمو و موی مژه  ی اسب از جنس هایی هستند که برای ساخت موهای اکستنش استفاده میشود .

اکستنشن سبک والیوم

در سبک والیوم که به ان سبک والیوم سه بعدی هم میگویند حجم مژه ی کار شده کمتر است . نیز مژه ها لابه لای موهای داخل مژه کار میشوند . جلوه ی کار  طبیعی تر است و حجم کار زیاد پر به نظر نمیرسد تا حالت طبیعی بودن مژه را از بین نبرد . این سبک از سبک کلاسیک ماندگاری بیشتری دارد و به سبب کم حجم بودن طبیعی تر به نظر می رسد .

سبک مگا والیوم

در ان سبک از کاشت مژه که از نظر تکنیکی مشابه سبک والیوم است حجم بیشتری از تارهای مژه مصنوعی نصب میشود . این سبک بسیار پر تر و برجسته تر ازر سبک والیوم سه بعدی است و ضخامت بیشتری نیز دارد .

فرق کاشت مژه با اکستنش مژه در این است که در کاشت مژه ماندگاری بالاتر است و موهای به کارفته برای کاشت طبیعی هستند ولی در اکستنشن موها از الیاف مصنوعی هستنند و ماندگاری پایین تر است .

بعد از کاشت مژه یا اکستنشن مزه بنا بر ریزش طبیعی مژه های کاشته شده هر دو هفته یا سه هفته یک بار نیاز به ترمیم داردی  تا محل ریزش ها مجددا پر شود .

به طور کلی می توان گفت که برای کسب زیبایی بیشتر استفاده از تکنیک های موثری چون اکستنشن یا کاشت مژه موردی است که توصیه میشود اما همچون تمامی تکنیک های ارایشی این تکنیک نیز ممکن است عوارضی چون ریزش مژه های طبیعی را به دنبال داشته باشد . بنابراین اگر مژه های پرپشت و یا حدااقل زیابیی دارید میتوانید در مراسم و مهمانی هایتان به استفاده ازمژه های مصنوعی که ظاهری طبیعی داشته باشند اکتفا کنید . و از زیبایی چشمان خود لذت ببرید .