سالن زیبایی ملودی

MELODY

میکاپ عروس

هر خانمی دوست دارد که در شب عروسی اش ستاره ی مجلس باشد و همچون یک ملکه در بین جمع بدرخشد . معمولا عروس خانم از دو الی سه ماه قبل از عروسی خود اقدام به پیدا کردن لباس و تاج و تور و میکاپ آرتیست مد نظر خودشان میگردند . ساعت ها در سایت ها و پیج های مد و زیبایی عروس میچرخند و به دنبال پیدا کردن مدل های مد نظر خودشان هستند تا آرایش صورت و مو را مورد پسندشان را انتخاب کنند .

11

میکاپ عروس

هر خانمی دوست دارد که در شب عروسی اش ستاره ی مجلس باشد و همچون یک ملکه در بین جمع بدرخشد . معمولا عروس خانم از دو الی سه ماه قبل از عروسی خود اقدام به پیدا کردن لباس و تاج و تور و میکاپ آرتیست مد نظر خودشان میگردند . ساعت ها در سایت ها و پیج های مد و زیبایی عروس میچرخند و به دنبال پیدا کردن مدل های مد نظر خودشان هستند تا آرایش صورت و مو را مورد پسندشان را انتخاب کنند . البته باید به آن ها حق داد . شب عروسی فقط یک بار در زندگی هر انسانی رخ می دهد و عروس و داماد هر دو دوست دارند این شب را به بهترین شکل ممکن بگزار کنند و عروس نیز دوست دارد در ویژه ترین شب زندگی اش بهترین ورژین خودش باشد .

هدف از میکاپ عروس این است که :

۱ – عروس در شب عروسی اش نسبت به بقیه مهمانان درخشندگی وزیبایی دوچندان داشته باشد و از اعتماد به نفسی که پیدا کرده است احساس خوبی پیدا کند .

۲ – اگر صورتش نقص کوچکی دارد با میکاپ و گریم های مختلف بر روی فرم لب و بینی و ابرو گونه سازی و زاویه سازی و کانتورینگ مناسب بتواند نواقص را رفع کند و در شب عروسی اش به وسیله ی میکاپ مناسب به تعادل و توازن برسد .

۳- عکس و فیلم هایی که از عروسی باقی می ماند همیشه مهم ترین ماحصل و یادگاریباقی مانده از آن یک شب هستند ، پس انتخاب میکاپ بسیار مهم است و باید میکاپی روی صورت پیاده شود که عروس ها تا سسال ها بعد از عروسی که به البوم خود نگاه میکنند نکته ای برای تمسخر مد روز نداشته باشند و همیشه و در همه ی اعصار زیبا به نظر برسند و با اعتماد به نفس آلبوم و فیلمشان را به بقیه نشان دهند .

تست میکاپ قبل از عروسی

موضوع پیش آرایش امروزه منسوخ شده است و میکاپ آرتیست ها معمولا با اطمنیان خاطر از ابزار و روش های میکاپی که در اختیار عروس خانم قرار می دهند خیال او را از هنر خود راحت می کنند .اما پیشنهاد ما این است که درصورتی که وسواس بسیار دارید و ای نوسواس ممکن است باعث استرس شما بشود ، حتما از میکاپ آرتیستی که انتخاب کرده اید بخواهید که برای شما جلسه ی پیش آرایش بگزارد تا آرایشی که قرار است روی صورتتان چیاده کند را ببینید و بررسی کنید . در این جلسه حتما از لباس سفید با یقه ای مشابه با لباس عروستان استفاده کنید تا بتوانید به طور کلی ترکیب نهایی آرایش و لباس رادر کنار هم ببینید .

4456

درمورد رنگ مو و ابرو و شینیون

شاید اگر در عصر ده سال پیش زندگی میکردیم ، دیدن عروس هایی با ابروهایی بسیار نازک و کم رنگ و موهای اکستنشن و اضافی زیاد کار شده بر روی شینیون یا دیدن رنگ موهای هویجی و نارنجی و زرد و قرمز روی سر عروس خانم امری عادی و حتی جالب و زیبا به نظر می رسید . امروزه نیز بنا بر سلیقه عده ی زیادی هستند که سبک میکاپ عروس های دهه های پیشین را می پسندند اما آنچه مد و فشن روز بر آن استوار است مخالف این تفکر است .امروزه عروس خانم ها و میکاپ آرتیست ها اتفاق نظر داردند که میکاپ و آرایش عروس هرچه ساده تر باشد و در عوض عمقی تر و با اصالت تر و با کیفیت تر اجرا شود ، عروس هم از نتیجه راضی ترخواهد بود . رنگ موی شما نباید به گونه ای باشد که سن شما را زیاد نشان دهد . هایلایت های طرح بیبی لایت می توانند گزینه ی وبی باشند که با انتخاب آن ها با خیال جمع تری به سمت رنگ موی خود بروید .

پوست عروس

مهم نیست چند رنگ سایه پشت چشم شما به کار رفته است . مهم نیست گونه ی شما چقدر شاینی و برجسته شده است . مهم نیست طول خط چشمتان تا کجای صورتتان ادامه دارد ، امروزه پوست تمییز و یکدست مهم ترین رکن زیبایی میکاپ عروس است . پس در مراقبت های پوستی قبل از عروسی اصلا سهل انگاری نکنید . حتما از دوماه قبل از عروسی مراقبت های ویژه ی پوستی را شروع کنید . میتوانید هم از مراقبت های کیلینیکی و شیمیایی استفاده کنید و هم مراقبت های خانگی را پیش بگیرید . به اطر داشته باشید که اگر مراقبت های کلینیکی انجام میدهید مراقب باشید که دوره ی نقاحت ان ها طولانی نباشید و زخم و قرمزی و ها تورم پوست بعد از اقدامات کلینیکی از روی صورتتان تا روز عروسی از بین برود . از ماسک های خانگی نیز می توانید برای رسیدن به پوستی ایده آل استفاده کنید . عسل ، سفیده ی تخم مرغ و گلاب سه عنصری هستند که در خانه های ما به طور روزمره پیدا میشود . بر روی صورتتان یک روز در میان عسل بزنید و به مدت سی دقیقه صورت درا در این وضع نگه دارید . عسل لک ها و جوش های پوست را از بین میبرد . سفیده ی تخم مرغ را نیز یک روز در میان بر روی پوست بزنید تا خاصیت نرمی و کشسانی و لیفت را به پوستتان برسانید . از گلاب نیز برای پاکسازی های عمقی می توانید استفاده کنید . در حین مراقبت های پوستی اصلا از روتین پوستی غافل نشوید . در آبرسانی به پوستتان تنبلی نکنید . هر چه پوست شما آبرسانی بهتری داشته باشد ، میکاپ هم راحت تر روی پوستتان مینشیند و در نتیجه ماندگاری بیشتری هم تا آخر مراسم خواهد داشت . نوشیدن آب را به عنوان مهم ترین برنامه ی خود قرار دهید . روزی هشت لیوان آب مصرف کنید تا پوستی پرآب و درخشان و شاداب داشته باشید . به یاد داشته باشید که هر چقدر میکاپ ارتیست شما قهار و ماهر باشد و شما حتی اگر میلیونها تومان صرف هزینه ی میکاپ خود کنید اما پوست شما از ریشه به وبی مرطوب و آماده نباشد ، هیچ کدام یکی از گزینه های هزینه های گزاف و میکاپ آرتیست های معروف نمیتوانند شادابی ذاتی پوست شما را به شما برگردانند . خواه از لوازم آرایش ارزان استفاده کنند و خواه از گران ترین برند های موجود استفاده کنند . هرگز از رسیدگی به پوستتان غافل نباشید .

چشم و مژه

تمامی اجزای صورت و چگونگی ظرافت میکاپ بر روی تک تک این اعضا بسیار مهم است . اما آرایش چشم درواقع آیینه ی هنر دست میکاپ آرتیست است و هر چه چشم شما زیباتر و مناسب تر میکاپ شود آرایش شما هم زیباتر به نظر می رسد . ما در اینجا این قصد را نداریم که بگوییم سایه های چند رنگی که بر پشت چشم زده می شود خوب است یا دیگر منسوخ شده است . این که نوع میکاپ شما چگونه باشد موضوعی سلیقه ایست . شما میتوانید شیوه های دهه ۴۰ را انتخاب کنید و با یک خط چشم مدادی و طولانی میکاپتان را انجام دهید و برعکس میتوانید به دهه ۸۰ بروید سایه های چند رنگ و رنگین کمانی و اکلیلی را برای پشت چشمتان برگزینید . امروزه اما بیشتر طرح ها به سمت طرح های لایت و ایجاد یک لایه رنگ بسیار کم رنگ بر پشت چشم اجرا میشوند ولی انتخاب و چگونگی آن ها به مشاوره با میکاپ آرتیستتان برمیگردد . اگر از لنز های رنگی استفاده میکنید حتما قبل از اجرای لنز بر روی چشمتان ، یک بار قبل از مراسم آن را تست کنید تا ببینید بر روی چشمتان حساسیت ایجاد می کند یا خیر . برای جلوگیری از قرمز شدن چشم می توانید از قرص های ضد حساسیت استفاده کنید یا شب قبل از عروسی آمپول ضد حساسیت تزریق کنید . لنز خود را حتما با محلول لنز رنیون شست و شو دهید تا وقتی آن را بر روی چشم میگذارید تمییز و ضدعفونی شده باشد و در دید شما مشکلی ایجاد نکند . هر چه چشم سفید تر و تمییز تر باشد آرایش چشم درخشندگی و برجستگی بیشتری دارد و برعکس هرچه چشم شما بیشتر قرمز باشد و آب و اشک از چشمتان بیاید آرایش شما هم به طور کلی نخواهد توانست که آن طور که باید خودنمایی کند . مژه مصنوعی که روی چشمتان میگذارید را نیز از قبل بر روی چشم امتحان کنید . مژه مصنوعی نباید انقدر پر باشد که چشم را کوچک نشان دهد و نباید آنقدر خالی و مویینه و طبیعی باشد که چشم ها را خالی و خلوت نشان دهد . طول مژه مصنوعی نباید انقدر کوتاه باشد که اصلا به چشم نیاید و نباید انقدر بلند باشد که چشم ها را به طور غیر طبیعی کشیده نشان دهد .

آرایش لب

شاید اگر به پنج سال پیش سفر کنید در میکاپ عروس خانم ها آنچه خیلی مبرهن است این است که معمولا مد شده بود که چشم های عروس خانم ها را به شدت سیاه و تیره می کردند و لب های عروس خانم ها بی رنگ بود و با رژ ها و خط لب های مات و کم رنگ آرایش شده بود . این سبک از آرایش های اسموکی هنوز هم طرفداران خودش را دارد ولی با بررسی عکس های باغ و آتلیه ای عروس خانم ها آنچه خودشان را ناراضی از ماحصل انتخاب این سبک آرایش می کند این است که اکثرا معتقد هستند که رنگ و لعاب و خوش بر و رویی یک عروس را ندارند . ما نمیگویم که لب هایتان را خیلی قرمز  یا زرشکی کنید اما برای آرایش لبتان سعی کنید بیشتر رنگ هایی را در نظر بگیرید که رنگ و زیبایی درخشنده تری داشته باشند .

 

گردن و صورت

اگر لباسی انتخاب کرده اید که در آن یقه ی لباس شما باز است و به جز پوست صورت بخشی از پوست بدنتان هم دیده میشود از هم رنگ کردن پوست گردن و سینه و حتی پشت گردن با رنگ صورت غافل نشوید . شما قطعا نمیخواهید غیر طبیعی و نا زیبا به نظر برسید و پوست صورتتان بسیارروشن و پوست بدنتان دست نخورده و تیره به نظر بیاید . این وضوع قابل پوشش نیست چرا که در نور تالار و در هنگام عکاسی زیر نور فلش عکاسی و فیلم برداری حتما این تفاوت رنگ با وضوح بیشتری نشان داده میشود .

حتما موهای پرز مانند پشت گردن و سیته و زیر صورت را به شیوه ی مرسوم خود شیو کنید تا کرم بدنی که روی بدن استفاده می شود روی پوست دلمه نبندد . اگر از اکلیل و اسپری های اکلیلی استفاده میکنید تا برق و شاین را در قسمت سینه و ترقوه به وجود بیاورید ، حواستان به کم یا زیاد شدن مقدار شاین باشد .

فیکساتور

هر چقدر که پوست شما عالی باشد یا هرچقدر که ارایش صورتتان تمییز و با استفاده از کرم های نگه دارنده گران قیمت و معتبر پیاده شده باشد ، بازهم به سبب روزی شلوغی که در پیش رو دارید ممکن است آرایشتان بریزد یا کیفیت خودش را از دست بدهد . شما بعد از ارایشگاه احتمالا به باغ و آتلیه ای که برای عکاسی انتخاب کرده اید میروید و به جز زمانی که در اتوموبیل هستید و وقتتان را صرف طی مسیر به این مکان ها میکنید ، در این مکان ها نیز زیر نور  خورشید یا نور فلش های دوربین های عکاسی و فیلمبرداری هستید و سپس بعد از آن به تالار یا باغ مراسم خود می آیید و خود به خود با حجم فعالیت هایی که در یک روز روی پوست اعمال میشود ممکن است پوست حالت افتاده به خود بگیرد و یا کرم روی صورت شما بماسد ، از آرایشر خود بخواهید که حتما به حجم مورد نیاز صورت شما را با اسپری فیکساتورآغشته کند تا خیال شما را از کیفیت و ماندگاری آرایشتان تا پاسی از شب  راحت کند و در بهترین شب زندگیتان با کیفیت بسیار بتوانید آرایش خود را حفظ کنید .

 

ترفند نهایی

در کیف کوچکی که با خود به همراه دارید حتما یک پنکک مناسب با پوست و یک رژ لب با رنگ مشابه با رنگ رژ لب میکاپتان به همراه داشته باشید که در صورت ریختن ارایش و یا کم رنگ شدن و چرب  شدن رژ لب بعد از صرف غذای نهار بتوانید ان را تمدید کنید .

آرزوی ما این است که بهترین روز زندگیتان را به با کیفیت ترین و شاد ترین حالت ممکن سپری کنید .